Home
registreer wachtwoord vergeten?
Projecten   Personen   Bedrijven   Producten   vraag & aaanbod   Actueel

Duurzaam kantoor

3D-12_origineel.jpg
3D-11_origineel.jpg
3D-10_origineel.jpg
3D-9_origineel.jpg
3D-8_origineel.jpg

Duurzaam kantoor Zwijndrecht

Het bestaande kantoorpand van Heerema in Zwijndrecht is erg verouderd. De gevels zijn slecht isolerend en de indeling is niet efficient. Daarnaast wordt een deel van het kantoor ondergebracht in tijdelijke kantoorunits.

Voor het nieuwe kantoorpand wordt het bestaande skelet gebruikt. Dit is de start van een duurzaam kantoor. Daarnaast zal de energievraag zoveel mogelijk worden teruggedrongen en zal de energie die nog nodig is zoveel mogelijk duurzaam worden opgewekt. Zonnepanelen zullen hierbij een grote rol spelen.

Het oppervlak van de tijdelijke units krijgen een vaste plek in het ontwerp. Deze nieuwbouw zal in combinatie met het bestaande skelet een atrium voor driekwart omsluiten. Licht wordt in het pand gebracht door in iedere zijde een grote glazen pui toe te passen. Hierachter liggen de centrale trappenhuizen en de informele (vergader) hoeken.

De vierde zijde wordt alleen door een glazen wand afgesloten, om geluidsoverlast van omliggende industrie tegen te gaan.

Deze vier glazen gevels zullen een extra uitstraling krijgen door ze uit te voeren in 1 thema gezeefdrukt glas.

De karakteristieke industriële omgeving komt terug in het ontwerp. De stalen UNP-liggers in de gevels geven een directe verbeelding van een deel van de gebruikte producten van Heerema.

Daarnaast zal er een verbinding gelegd worden met het kantoorpand elders op het terrein.

 
Locatie
Zwijndrecht
Status
> concept
Type
> kantoor
Materialen
duurzaamkantoorzonne-energie
Duurzame onderdelen
> energie  ( zonne-energie)
> verwarmen/koelen  ( zonne-energie)
Wie of wat
Projectleden
logo.jpg
Ylja Kouwenhoven
YA Architecten
Den Haag, Nederland
Laatst toegevoegde project
Bedrijven
Reageer
Security image. You must enable images to submit entry Vul in wat u ziet:
(Gevoelig voor hoofd en klein letters)

Zoeken

Vink een of meerdere categoriën hieronder aan en laat het zoekveld leeg voor een compleet overzicht van die categorie.
Projecten +
Type
woning drijvende woning
kantoor openbaar gebouw
industrieel gebouw interieur
tuin & terras openbare ruimte
Status
wedstrijd/competitie
studieopdracht
idee
concept
in aanbouw
gerealiseerd
Personen +
Producten  
Bedrijven +
energie bouwmaterialen
water afval
verwarmen
Locatie
Reset
Sponsors van eatmyhouse.nl
DWA ondersteunt eatmyhouse.nl
Adverteren     FAQ     About     Contact     Partners     Privacy Statement     Disclaimer     Voorwaarden     Send a friend